More Koren
0 cart_icon

עגלת הקניות שלי

close

No products in the cart.

הכנה לפסיכומטרי

נרשמת לבחינה? רוצה להכין את עצמך לפסיכומטרי? לא יודע כמה זמן כדאי ללמוד מראש או באיזה קצב נכון ללמוד? האם לפתור מבחנים מלאים כחלק מההכנה? האם ניתן לשלב לימוד לפסיכומטרי ועבודה? כל התשובות לגבי אופן ההכנה לפסיכומטרי ועוד.

נרשמת לבחינה, מצוין! חשוב שתדע, הבחינה הפסיכומטרית קשה, לא בכדי הממוצע הארצי נמוך ועומד על 536. לכן ככל שתכין את עצמך ותלמד את הבסיס במתמטיקה, תקרא ספרים ומאמרים בעברית ותעשיר את אוצר המילים שלך באנגלית, כך תמקסם את הסיכויים שלך להצליח!

כמה זמן לפני תחילת הקורס כדאי להתכונן?
אין תשובה אחת נכונה לכל התלמידים. באופן כללי מומלץ לך ללמוד שלושה עד שישה חודשים לפני תחילת הקורס על מנת להקל עליך במהלך הקורס. זמן ההכנה שתצטרך תלוי ברמה ההתחלתית שלך, בציון שאתה צריך ובזמן שאתה יכול להקדיש.

כדאי לך לפתור מבחן פתיחה של המרכז הארצי ולהתכונן מראש בהתאם לציון שקיבלת וליעד שלך. תלמיד תיכון שמכיר חלק גדול מהנושאים בבחינה או תלמיד שניגש בפעם השנייה זקוקים לזמן קצר יותר להתכוננות.

כמה זמן מומלץ ללמוד במהלך הקורס?
התשובה משתנה מתלמיד לתלמיד. במהלך הקורס תקבל בכל שיעור שיעורי בית. יש תלמידים שישקיעו בממוצע כשלוש שעות ויש שישקיעו כשבע שעות לאותן המטלות.

תלמיד ממוצע צריך להשקיע כל יום בין ארבע לשש שעות לכל אורך הקורס. כדאי להגדיל ראש ולתרגל כמה שצריך בהתאם לצרכים שלך. ברור שכדאי לך להשקיע הרבה זמן ככל שתוכל פעם אחת, במטרה לקבל ציון גבוה, מאשר ללמוד קצת פחות, לקבל ציון נמוך ולמצוא את עצמך לומד פעם נוספת!

באיזה קצב נכון ללמוד?
כדאי ללמוד כל יום כמה שעות במשך שבוע, לבדוק כמה נושאים מהבחינה הספקת ללמוד ובהתאם לתוצאות לתכנן לו”ז של 8 עד 12 שבועות, שבהם תוכל ללמוד את כל החומר במטרה לסיים כחודש לפני הבחינה.

בחודש האחרון כדאי לך לעשות חזרה נוספת על כל החומר, לפתור ולתחקר שתי בחינות מלאות כל שבוע ובנוסף ללמוד כל יום מספר פרקים.

האם לפתור מבחנים מלאים כחלק מההכנה לפסיכומטרי?
מלבד מבחן פתיחה, שיאפשר לך להבין איך בנויה הבחינה, אין טעם לפתור בחינה מלאה של 8 פרקים כל עוד לא סיימת ללמוד את החומר. לנסות לפתור שאלות מבלי ללמוד חלק מהחומר זה בזבוז זמן!

לאחר שסיימת כשליש מהחומר, מומלץ לך אחת לשבוע לפתור 3 פרקים – פרק מכל נושא (מילולי, כמותי ואנגלית). תרגול הפרקים יעזור לך להתמודד עם לחץ הזמנים בבחינה ובנוסף – לקבל אומדן לגבי מידת המוכנות שלך לבחינה.

האם כדאי לתחקר את הסימולציות כחלק מההכנה לפסיכומטרי?
בכל בחינה חדשה תמצאו הרבה תרגילים דומים לתרגילים שהופיעו בבחינות קודמות, לכן חשוב לתחקר לעומק תרגילים שלא הצלחתם, כך שבפעם הבאה שיופיע תרגיל דומה תדעו לפתור. תחקור טוב הוא המפתח להצלחה!

לאחר כל בחינה כדאי לבדוק באילו נושאים אתם חזקים ובאילו פחות ובמה הכי נכון להתמקד במטרה למקסם ולייעל את זמן הלימוד.

האם ניתן לשלב את הלימוד לפסיכומטרי עם עבודה?
אפשר לשלב את הלימודים במשרה חלקית. כלומר, עבודה של 4-3 משמרות בשבוע על מנת להתאוורר וגם להרוויח קצת כסף! לעתים, כשלומדים כל היום, הלימוד פחות אפקטיבי מאשר כשצריך לקום מוקדם בבוקר וללמוד עד השעה 17:00, כי יש לתלמיד משמרת בעבודה בשעה 18:00.

למידה אפקטיבית היא למידה עם הפסקות. המוח עובד הרבה יותר טוב אחרי מנוחה. כל אחד יכול להעריך כמה הוא מסוגל ללמוד ביום ובהתאם לעבוד מבלי לפגוע בהכנה למבחן הפסיכומטרי.

איך לבחור קורס פסיכומטרי?
כיום יש היצע גדול של קורסי פסיכומטרי, החל מקורס פרונטלי, קורס מקוון, קורס בכיתה גדולה או קטנה ועוד. בחירה נכונה של קורס פסיכומטרי תעזור לך למקסם את הסיכוי להוציא מעצמך את המקסימום.

בבחירת קורס מומלץ להתמקד בגורמים הבאים: רמת המדריך, גודל כיתה, רמת חומרי הלימוד ומידת העדכניות שלהם ותוצאות של תלמידים שלמדו במכון! קרא את המאמר איך בוחרים קורס פסיכומטרי שיעזור לך לקבל החלטה נכונה.

האם כדאי לעשות הכנה לפסיכומטרי בזמן הצבא?
בהחלט כן, כדאי שתפנים – הזמן שלך יקר. אם יש לך כמה שעות פנויות ביום, כדאי לך לנצל אותן לטובת לימודים ולקדם את העתיד שלך.

אצל מור קורן אתה יכול לבחור מאיפה אתה רוצה ללמוד, האם בכיתה עם מדריך צמוד או מהבסיס בזום, לקחת קורס רגיל של כשלושה חודשים או קורס ארוך של חצי שנה שמותאם לחיילים.

לעשות קורס פסיכומטרי במהלך הצבא יחסוך לך לימודים של שלושה חודשים בסיום השירות – זמן שווה כסף!

כדאי לדעת

הממוצע הארצי עומד כיום על 536 נקודות.

מנתוני המרכז הארצי עולה כי רוב התלמידים ניגשים לבחינה לפחות פעמיים.
אין שום סיבה לעשות זאת! קרא את המאמר סוד ההצלחה של מור קורן שיעזור לך
למקסם את התוצאה כבר בבחינה הראשונה.

איפה בא לכם ללמוד?הסניפים שלנו

סניף תל-אביב
דרך השלום 7, קומה 3
(ליד עזריאלי).

לצפיה במפת האזור

סניף נתניה
סמילנסקי 24,
(חמש דקות מהתחנה המרכזית).

לצפיה במפת האזור

פסיכומטרי ב-LIVE
מכל מקום ובזמן שמתאים לך!

plus

השאירו פרטים